TÜKETİCİ SÖZLEŞMESİ

1. KONU
İşbu sözleşme konusu acentenin satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış koşulları belirtilen hizmetlerin gereği yazılı, görsel, telefon ve elektronik ortamda yapılan hizmet satışları için düzenlenmiş olup, tarafların hak ve edimlerini kapsamaktadır.
Kocaer Tur. İnş. ve Teks. Ürn. Paz. Ltd. Şti. şirketimizin ticari ismidir. Andifli Travel Agency- 6430 sayılı Türkiye Seyahat Acentesi Birliği’ne (TURSAB) Andifli Mahallesi No:64 P.K.07580 Kaş/Antalya kayıtlı adresinde bulunmaktadır. Bu sözleşme hak ve yükümlülükler hakkında önemli bilgiler içermektedir, herhangi bir rezervasyon yapmadan önce bu şart ve koşulları lütfen dikkatle okuyun.

2. REZERVASYON
2.1 Bizimle rezervasyon yapmak isterseniz sitemizin rezervasyon prosedürlerini takip etmeniz gerekir.
2.2 Alıcı tarafından talep edilen herhangi bir rezervasyon isteğini firmanın reddetme hakkı vardır. Özel isteğe bağlı olarak yapılan rezervasyonlar için tahsis garantisi verilmez. Müşterinin rezervasyonu olmadan hizmet istemesi durumunda, firma gerekli bilgilendirmeleri yaparak, varsa ek masraflar dahilinde hizmet sunabilir.
Bilgilendirme sonunda müşteri rezervasyon isteğinde bulunursa e-posta adresine rezervasyon konfirmesi gönderilir ve rezervasyon talebi kabul edilir. Rezervasyon başarıyla tahsis edilir ise firma hizmeti sağlar.
2.3 Hizmet satın almak amacıyla tarafımıza verilmiş olan tüm detayların, kullanılan kredi kartının veya banka kartının müşteriye ait olduğunu kabul ediyoruz. Müşterinin başka bir kişinin kredi kartı veya banka kartı ile www.transferbul.net web sitemiz üzerinden kendi adına rezervasyon yapması sonucunda oluşabilecek herhangi bir ödeme itirazında rezervasyon iptal edilir.
2.4. Rezervasyon bilgilerinin tam ve eksiksiz bildirilmesi müşterimizin sorumluluğundadır, aksi takdirde karşılaşılacak sorunlardan firmamız sorumlu tutulamaz.
2.5. Rezervasyon formunda bilgilerinizin tam ve eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Lütfen cep telefonunuzu ve e-posta adresinizi eksiksiz ve doğru girdiğinizden emin olunuz, aksi takdirde karşılaşılacak sorunlardan firmamız sorumlu değildir.
2.6. Grup transferlerinde, rezervasyonu yapan kişi, sayfada belirtilen şartları ve koşulları hem kendi adına hem de gruptaki diğer kişiler adına kabul eder.
2.7. Sürücü yolculuğun başında belirtilen adrese (Dalaman Havalimanı ya da Kaş merkez) sizi götürmek ile sorumludur. Aksi bir durumda lütfen ofisimizle bağlantıya geçiniz.

3. HİZMET KOŞULLARI
3.1. İnternet sitemizden veya çağrı merkezimizden rezervasyon yapanlar genel şartları ve kuralları kabul etmiş sayılırlar.
3.2. Yolcu işbu sözleşmeyi mail order, sanal pos, havale veya eft ile alarak, herhangi bir sebeple imzalayamamış olsa dahi, taraflar arasında geçerli olacak sözleşme şartlarını, internet sitesi veya ilanlar ile öğrenmiş olup, hizmeti sözleşmedeki yazılı şartlarda almayı kabul etmiştir.
3.3. Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmeti alan yolcu(lar) kendi adlarına kayıt yaptırmakta görevlendirdikleri 3.kişilerin, işbu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.
3.4. İnternet sitemizden yapılan satın alma işlemi, firmamız tarafından gönderilecek bir onay e-postası ile kesinlik kazanmaktadır.
3.5. E-postaların, internet ortamından kaynaklanan sebeplerle iletilmemesi, geç iletilmesi ya da eksik olarak iletilmesine ilişkin sorumluluğu firmamız kabul etmemektedir. Böyle bir durumda lütfen bizimle iletişime geçiniz.
3.6. Bebek/çocuk koltukları rezervasyon esnasında belirtilmediği takdirde araçlarımızda bulunmayacaktır.
3.7. Yasalar ve şirket politikamız doğrultusunda araçta bulunan çocuk/bebek koltuklarının misafirlerimiz tarafından bağlanması gerekmektedir. Aksi takdirde herhangi bir mesuliyet kabul edilmeyecektir. Şoförlerimiz size teknik anlamda sözlü destek vereceklerdir.
3.8. Eğer evcil hayvan taşınacak ise kafesinde taşınmalıdır.
3.9. Firmamız kişi sayısına göre araç seçimi yapmaktadır. Seçilen aracın kapasitesi dışındaki yolcular taşıma kanunu gereği taşınmayacaktır. Yolcu sayısı hesaplamasında çocuklar/bebekler toplam sayıya dahil edilir; bu yüzden müşterimiz, yanında yolculuk yapan çocukları/bebekleri firmamıza bildirmekle yükümlüdür. Araçlarımızda bulunan sigortalar araçların kapasitesine göre yapılmaktadır.
3.10. Araçlar kişi sayısına göre ayarlanmaktadır. Araçlarımız 4 kişiye kadar Dacia MCV, 8 kişiye kadar Mercedes Vito veya muadili, 8 kişi üzeri ise minibus olarak ayarlanmaktadır.
3.11. Dalaman-Kaş arasında periyodik olarak mola verdiğimiz bir servis alanı vardır. Misafirlerimizin ve sürücümüzün ihtiyaçları için 10 dakikalık bir mola verilir.
3.12. Transfer aracının servisten önce detaylı temizliği yapılır ve araçlar deposu tam dolu olarak yola çıkar.
3.13. Tüm küçük ya da büyük grup transferleri sağlayan otomobil, minibüs ve otobüslerde emniyet kemerleri mevcuttur. Yolcuların Trafik Kanunu gereği emniyet kemeri takmaları zorunludur. Tüm transferler yerel yönetmenliklere uygun olarak yapılır.
3.14. Bagajların araçlara tam ve eksiksiz yüklenmesi ile araçtan tam ve eksiksiz teslim alınması müşterimizin sorumluluğundadır.
3.15. Yolcunun 30 kg bagaj hakkı vardır. Ağırlığı ne olursa olsun çuval, sandık, teneke kaplar, akıcı, kokucu, patlayıcı, radyoaktif ve yanıcı maddelerin nakli yasaktır. Yolcunun alıkoyduğu, bagaja teslim etmediği eşyalardan acente sorumlu değildir. Yolcudan alınmış değer beyanı yapılmayan bagajların kaybı ya da hasarı durumunda, hizmet bedeli maddi ve manevi tazminat olarak yolcuya ödenir.
3.16. Şirketimiz alkol veya uyuşturucu etkisindeki, şoför, yolcu ve araç güvenliğini tehlikeye atan kişileri taşımama hakkına sahiptir.
3.17. Transfer araçlarımızda tütün ve sigara içilmez.
3.18. Yurt içi uçuşlarda en geç 1 saat, yurt dışı uçuşlarda en geç 2 saat önceden havalimanında bulunmanız gerekmektedir.

4. ÖDEME BİLGİLERİ
4.1. Transfer ücreti internet sitemizden online olarak kredi kartınızla veya banka yoluyla havale yaparak Türk Lirası olarak ödenebilir. Kabul ettiğimiz kartlar web sitemizin rezervasyon sayfasında belirtilmiştir.
4.2. Rezervasyon detayları web sitemiz üzerinden görüntülenebilir. Web sitemiz üzerinden rezervasyonunuzu yaptığınız tarihte görüntülenen fiyat geçerlidir, rezervasyondan sonra veya önce yapılabilecek olan fiyat değişiklikleri zaten satın alınmış olan bir hizmeti kapsamamaktadır.
4.3. İnternet sitemiz üzerindeki fiyatlarda değişiklik yapma hakkımız saklıdır.
4.4. Tüm transfer hizmetlerinde otoban geçiş, park ve yakıt giderleri fiyata dâhildir.
4.5. Transfer fiyatlarımız özel transferlerde araç başına, paylaşımlı transferlerde kişi başınadır ve tüm fiyatlarımıza yasal oranda K.D.V. dâhildir.
4.6. Satın alınan hizmet karşılığında fatura düzenleme süresi V.U.K. gereğince ay atlamamak koşulu ile satın alındığı tarih dahil 7 gündür.

5. İPTAL ŞARTLARI VE DİĞER HÜKÜMLER
5.1. Yolcu rezervasyonunu, hizmetin başlangıç saatinden en geç 12 saat öncesine kadar, iptal/değişiklik yapabilir. Yolcu rezervasyon kaydındaki transferi/hizmeti kullanmadığı takdirde veya hizmetin başlangıcına 12 saat kala iptal ettirmek isterse ücret iadesi yapılamaz.
5.2. Rötar yada herhangi bir sebeple 3 saati geçen beklemelerde, transferbul’un havalimanında araç bekletme zorunluluğu ortadan kalkar.
5.3. Tarih ve saati geçmiş rezervasyonların, iptal ve iade talepleri için bankaya ya da acenteye yapılan başvurular geçersizdir.
5.4. Gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen acente, hizmetin başlamasına veya devamına engel teşkil eden olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı transferi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda yolcunun tazminat hakkı yoktur.